stadsauktion sundsvall allmoge

Läs mer om intressant företagsstatistik i Sundsvalls kommun. Du kommer få ett e-mail när nya föremål i denna kategori finns tillgängliga! Söndag: Stängt. Säljs nu på Moderna & Nutida. Sundsvall, SE. Avstånd till centrum är cirka 2-3 kilometer och restiden cirka 10 minuter. Läs mer om oss. JEA LÄNKARKIV|Länkar:Antikt-Auktioner-Antikhandlare i Norden. Vårt arkiv med över 1 670 000 föremål. Telefon: 060-17 00 40 Stadsauktion Sundsvall ABHeffners Allé 43856 35 SundsvallE-post: info@stadsauktionsundsvall.seFraktfrågor: frakt@stadsauktionsundsvall.se Anders Melin:Värderare, VD, EkonomiTelefon: 070-766 50 84Epost:… Vi erbjuder helhetslösningar vid dödsbon och hem med tömning, röjning och städning Södermanlands Auktionsverk (267) Stadsauktion Sundsvall (463) The Auction Hub (284) Tisas (67) Växjö Auktionskammare (879) Sortera Alla föremål på Södermanlands Auktionsverk. Läs mer om oss. Under veckans scanning av landets auktionssajter har vi funnit möbler i Bauhausstil, karaktärsfulla lampor och ett toalettbord signerat Carl Malmsten. Dessa auktioner sker i ett exklusivt samarbete med auktionsportalen auctionet.com och genom att ingå i dess nätverk av andra auktionshus runt om i Sverige når Stadsauktion Sundsvall runt 40.000 auktionsintresserade personer. 1 231 000 sålda föremål. Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. Vi samlar Europas auktionshus. Du kan enkelt avregistrera dig via en länk i varje utskick. Stomme i massiv mässing, sits och rygg klädda i krokodilpräglat skinn. Märkt KAD. Nu har den sålts för 151 000 kronor. Vinstmarginalen för Stadsauktion Sundsvall AB ligger på 15,2 % och placerar bolaget på plats 168 043 i Sverige av 673 745 aktiebolag och i kommunen... Läs mer om Stadsauktion Sundsvall. svepask. Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. Stadsauktion i Sundsvall. Skåp, allmoge, Jämtland, bär datering 1810. För det fashionabla priset av 151 000 kronor klubbades en fåtölj signerad Bengt Ruda. Läs mer om oss. Anders Melin: 070-766 50 84 Stadsauktion Sundsvall. Du kan Följa dig själv med utökade händelser och avisering direkt. 20 talking about this. Från klassiskt till modernt – nya föremål varje dag. Torsdag: 13:00 – 18:00 Sundsvall. Alltid uppdaterat. TAKLISTER, allmoge, 1800-tal. Klaffbord allmoge, utropspris 1 200 kr, Stadsauktion Sundsvall. Limfärg på barrträ. 1 106 000 sålda föremål. Kategorier. I samma lokaler som kommunarkivets verksamhet finns även Kommunarkivets arbetslivstjänst – en arena för arbetsträning. Det rör sig om IKEA-fåtöljen ”Cavelli”, som alltså sålde för 151 000 under söndagens auktion i Sundsvall. Bjud på auktion idag. Se turlista på Din Tur. Stolar, 6 stycken, utropspris 3 000 kr, Bukowskis, Stockholm. Josef Frank, Axel Einar Hjorth, Wilhelm Kåge. Bukowskis – … Sundsvalls Skivmässa har genomförts 2 gånger per år sedan starten 1988. Kom ihåg mig. Vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse. Stadsauktion Sundsvall. Stolar, 6 stycken, utropspris 3 000 kr, Bukowskis, Stockholm. 1 332 000 sålda föremål. (589) 589 föremål. Röd bordslampa Elidus Kuben, utropspris 400 kr, Stadsauktion Sundsvall. Onlinevärdering. Auktionshuset Kolonn. Inlämning pågår! Trygga transporter. Stadsauktion Sundsvall är ett auktionshus i mellannorrland som erbjuder online auktioner i samarbete med auctionet.com Dörrar med dekor av blommor. Vi hjälper dig att sälja din samling. Förhandsbud kan läggas i katalogen fram till online-auktionens början. Avståndet mellan Stockholm och Sundsvall är 343 kilometer fågelvägen. Lördag: Stängt Alltid uppdaterat. Skåp, allmoge, Jämtland, bär datering 1810. Utropspris 50 000 kronor. Informationen bygger på lagfarter från Lantmäteriet, mäklarrapporterade slutpriser och sista bud Urval av sålda bostäder i Sundsvall. Fredag: 13:00 – 16:00 Du söker fram den person/företag du vill Följa och väljer "Följ person/företag" i rapporthuvudet. Allmoge på Stadsauktion Sundsvall. 32 85633 SUNDSVALLVisa vägbeskrivning. Herrbetjänt, utropspris 600 kr, Växjö Auktionskammare. Kategorier. Auktionen hålls som en Klubbauktion i realtid på internet med med budgivning online. Skapa bevakning för svepask. Bevaka. Läs mer om datan... På vår systersite Bolagsfakta.se, Sveriges nya företagssök, presenteras ytterligare information och data om företag samt deras ansvariga. Det betyder att vi imorgon, torsdag, 24/6, stänger kl. Historiens dyraste Ikea-möbel har sålts på auktion i Sundsvall. Dörrar med dekor av blommor. Stadsauktion Sundsvall startades hösten 2013 av Anders Melin och Peter Webb och det är det första auktionshuset i Mellannorrland som erbjuder online auktioner. De här auktionsfynden kan du buda hem just nu! – Säljaren köpte den för 75 spänn på Emmaus på 80-talet, säger Anders Melin, vd på Stadsauktion Sundsvall. Förfrågningar behandlas i turordning och vi målsättning är att svara så fort som möjligt. Rekorddyr Ikeamöbel klubbad för 151 000 i Sundsvall – säljaren köpte den för 75 kronor 15 november 2021 16:00 Historiens dyraste Ikea-möbel har sålts på auktion i Sundsvall. Ej ansluten kund Stadsauktion Sundsvall. Heffnersvägen 32, 856 33 Sundsvall. Skrivbord Papiro av Walter Selva & Augusto Mandelli, utropspris 6 500 kr, Stockholms Auktionsverk, Stockholm. Rating, ansökningar, anmärkningar, skuldsaldo, utmätning. Färglitografi Hos konsthandlaren av Lennart Jirlow, utropspris 4 000 kr, Bukowskis, Malmö. 1 438 000 sålda föremål. När du följer personer får du samlingsmail varje vecka med uppgift om någon får ny inkomst, byter namn, ändrar civilstånd, får bolagsengagemang, byter adress, fyller år, har namnsdag, får publicerad deklaration, får nytt telefonnummer, eller att något har hänt på adressen som att någon skriver sig där eller att ett fordon eller bolag har registrerats mm. Stockholms Auktionsverk Online. All inlämning avslutas 30 minuter innan stängning. Se designkatalogen och lägg ett bud. Utrop. Möbler-Inredning-Dekorativa Antikviteter-antikvariat-museer-konst-design.JEA LinkArchive-Swedish Antiques & links: Swedish Auctions-Swedish & Scandinavian Antiquedealers-Furniture-Design-Art-Culture Utropspris 50 000 kronor. Stadsauktion Sundsvall är ett auktionshus i mellannorrland som erbjuder online auktioner i samarbete med.. Inlägg om stadsauktion skrivna av charlietekopp. Läs mer om oss. Stadsauktion Sundsvall. Färglitografi Strandpromenad av Madeleine Pyk, utropspris 1 500 kr, Stockholms Auktionsverk, Stockholm. Filtrera Filtrera och sortera. Fördelningen i styrelsen är 100,0 % män (2), 0,0 % kvinnor (0) . Dessa auktioner sker i ett exklusivt samarbete med auktionsportalen auctionet.com och genom att ingå i dess nätverk av andra auktionshus runt om i Sverige når Stadsauktion Sundsvall runt 40.000 auktionsintresserade personer Sundsvall är en kommun i Västernorrlands län i Sverige. I sociala medier kan du Följa personer, företag och organisationer som är intressanta för dig. 5,000 SEK. Dörrar med dekor av blommor. Sundsvalls kommun planerar att anlägga en containerhamn och logistikpark i Petersvik. Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. 060-17 00 40, Klassiska & Asiatiska. Stadsauktion Sundsvall AB - Org.nummer: 5569427379. Bjud på auktion idag. Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. IKEA-möbel såld för rekordhögt pris – på auktion i Sundsvall. Alla kategorier (652) Klassiska. Att hyra lägenhet i Sundsvall på BostadsPortal är tryggt & enkelt Hitta en ledig bostad att hyra i Sundsvalls kommun via bostadsförmedlingen Hyrenbostad.se! Våra auktioner erbjuder ett stort urval av antikviteter, modern design, allmoge, konst, smycken samt mycket annat. 070-766 50 84, Stadsauktion Sundsvall AB har en tillväxt på 55,2 % jämfört med föregående år. Signerad El Rey by Mats Theselius 1999 Nr: 296/360 for Källemo Sweden. Totalt har Stadsauktion Sundsvall AB betalat in 275 KSEK i skatt de senaste fem åren vilket ger plats 1 272 av 5 831 aktiebolag i kommunen och plats 143 903 av Sveriges 673 745 aktiebolag. Alla kategorier (869) Allmoge (17) Belysning & Lampor (129) Böcker, Kartor & Handskrifter (8) Etnografika (2) Foto, Kameror & Optik (2 Vi samlar Europas auktionshus. Bjud på auktion idag. Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. 440cm. Klaffbord allmoge, utropspris 1 200 kr, Stadsauktion Sundsvall. Ni finner oss i vår lokal på Häradsvägen 24 i centrala Borlänge. Stockholms Auktionsverk. Namn, org.nr, verksamhet, adress, styrelse, reg.datum, aktieantal & kapital. Stadsauktion Sundsvall / Allmoge. Stadsauktion Sundsvall startades hösten 2013 av Anders Melin och Peter Webb och det är det första auktionshuset i Mellannorrland som erbjuder online auktioner. Filtrera och sortera. För det fashionabla priset av 151 000 kronor klubbades en fåtölj signerad Bengt Ruda. 16.00. Auktionshuset Kolonn. På Ratsit hittar du Telefonnummer Adress Årsredovisning m.m. Stadsauktion Sundsvall / Allmoge / Skålar & Skrin / SKÅL på FOT, allmoge, daterad 1837. Informationen i rapporten kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Fåtölj av Mats Theselius. Vinstmarginalen för Stadsauktion Sundsvall AB ligger på 15,2 % och placerar bolaget på plats 168 043 i Sverige av 673 745 aktiebolag och i kommunen på plats 1 504 av 5 831 aktiebolag. Vid större inlämningar, vänligen kontakta oss för tidsbokning. Kategorier. Övrigt. Fåtöljer av Ammannati & Vitelli, 2 stycken, utropspris 5 000 kr, Bukowskis, Malmö. GAN, Hjertén, Grünewald, Carlsund. Arenor, för arbetsträning. Sälj hos oss på Stadsauktion Sundsvall, nå kunder över hela världen! Affisch Porträtt och Dräkter i Konstakademien av Iwo Brunander, utropspris 2 500 kr, Bukowskis, Stockholm. Ställvis skador. Polykromt dekormåleri i form av blomster- och textilarrangemang mot vit botten. Taklampa av Carl Fagerlund för Orrefors, utropspris 2 500 kr, Auktionsverket Norrköping. Stadsauktion i Sundsvall. Glad Midsommar, sommartider och ny medarbetare! Den 11e Augusti kl 18:00 har Crafoords i Lund säsongens förstastadsauktion.Katalogen ligger uppe på internet och det är visning måndag och tisdag FYNDAT PÅ STADSAUKTION - Rivstart för höstens fyndjakt. Filtrera och sortera. När du följer företag får du samlingsmail varje vecka med notiser om nya bokslut, styrelseförändringar, namnändring, momsstatus, F-skatt, adressändring mm. Stomme i massiv mässing, sits och rygg klädda i krokodilpräglat skinn. Fåtöljen fanns med i Ikeakatalogen 1959 och finns bara i … Stadsauktion 2013-06-10 178662 Scharzhofberger Riesling Spätlese 2010 Egon Müller, Mosel Stored in warehouse of wine importer Gullberg by Stockwine AB 6 bts (oc) Utrop 3 000 Klubbat 3 000 178665 Scharzhofberger Riesling Spätlese 2010 Egon Müller, Mosel Stored in warehouse of wine importer Gullberg by Stockwine A Klaffbord allmoge, utropspris 1 200 kr, Stadsauktion Sundsvall. I kommunen bor det strax under 100 000 invånare, och i sj Stadsauktion Sundsvall. Stadsauktion Sundsvall AB,556942-7379 - På allabolag.se hittar du , bokslut, nyckeltal, styrelse, Status, adress mm för Stadsauktion Sundsvall AB ... Bevaka Allmoge. Sortera. Dessa auktioner sker i ett exklusivt samarbete med auktionsportalen auctionet.com och genom att ingå i dess nätverk av andra auktionshus runt om i Sverige når Stadsauktion Sundsvall runt 40.000 auktionsintresserade personer Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få uppdateringar om inredning, design, arkitektur och trädgård direkt i din inkorg! Signerad El Rey by Mats Theselius 1999 Nr: 296/360 for Källemo Sweden. Poudreuse av Carl Malmsten, utropspris 1 500 kr, Stockholms Auktionsverk, Stockholm. All inlämning avslutas 30 minuter innan stängning. Genom att ange din e-postadress registrerar du dig som prenumerant på digitala nyhetsbrev från ByRum.se som hanteras av It Is Media Svenska AB. Historiens dyraste Ikea-möbel har sålts på auktion i Sundsvall. Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. Kontakta Stadsauktion Sundsvall för fraktlösning. Läs mer om verket. 060-17 00 40, 1 108 000 sålda föremål. arkiv arkivet kommunarkiv kommunarkivet@sundsvall.se 060-19 10 00 (vx) arkiv arkivet kommunarkiv kommunarkivet@sundsvall.se 060-19 10 00 (vx) Vägglampa, Swedish modern 1940-tal, utropspris 2 500 kr, Bukowskis, Stockholm. Trygga transporter. Se bilderna på sittmöbeln som slagit världsrekord här! I Ratsits nya Följ-funktion får du notiser veckovis när det händer något med de personer eller företag du följer. Fåtöljen ”Cavelli” av Bengt Ruda klubbades för 151 000 kronor. Bordslampa av Ingrid Atterberg, utropspris 600 kr, Växjö Auktionskammare. Se konstkatalogen och lägg ett bud. Märkt KAD. Uppbyggnad, namn, säte, verksamhet, aktieantal och kapital, styrelseinfo m.m. Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. Sålda föremål 1,621. Stadsauktion Sundsvall startades hösten 2013 av Anders Melin och Peter Webb och det är det första auktionshuset i Mellannorrland som erbjuder online auktioner. Aktiebolagets verksamhet ska vara att driva auktioner och försäljning av antikviteter samt konkursutförsäljning via i första hand Internet. Onsdag: 13:00 – 18:00 Även kurser, föreläsningar och resor med anknytning till konst och design kommer att vara en del i företagets verksamhet. Bordslampa av Ingrid Atterberg, utropspris 600 kr, Växjö Auktionskammare. Då hamnar personen/företaget i listan över de du följer. Säkra betalningar. Lösenord. Ragnar Sandberg, Efter Regn. Nu har vi Midsommar runt hörnet och sommar. Här finns villaområden och flerfamiljshus, för hyresrätter se Mitthem AB. Få koll på din affärspartner och se om de tidigare skött sina betalningar. TEXTIL, djungeln, uppfodrad på masonit, 19…, BADRUMSSKÅP, med spegeldörr, bemålad plåt,…, PALL, teak, Bröderna Andersson, Ekenässjön…, LISA LARSON, stengods, räv, ur serien "Lil…, SKÅL, glas, "Tusen Fönster" Simon Gate, Or…, Måndag: Stängt Vi utför både. SE. Fördelningen i styrelsen är 100,0 % män (2), 0,0 % kvinnor (0) . Säljs … Fåtölj av Mats Theselius. Utropspris 50 000 kronor. Stadsauktion i Sundsvall. Vi besöks årligen av mellan 800-1200 besökare. Nu har den klubbats för världsrekordpris i Sundsvall. Stadsauktion Sundsvall AB ligger på plats 7 i sin huvudbransch Övriga företagstjänster sett till omsättning per anställd (9 652 KSEK) och plats 27 sett till resultat före finansiella poster och skatt bland aktiebolagen i Sverige. Just nu, Söndag: stängt. Varmt välkomna till auktion Nr 37 den 15 November 2021. Skulptur Sirener av Ebba Matz, utropspris 8 000 kr, Bukowskis, Stockholm. Märkt KAD. Stadsauktion Sundsvall är ett auktionshus i mellannorrland som erbjuder online auktioner i … 10/20/2021. Vi säljer dina föremål, både hela hem och enstaka föremål. Stadsauktion Sundsvall AB har en tillväxt på 55,2 % jämfört med föregående år. Stomme i massiv mässing, sits och rygg klädda i krokodilpräglat skinn. Trygga transporter. Signerad El Rey by Mats Theselius 1999 Nr: 296/360 for Källemo Sweden. Slutpris för bostäder i Sundsvall Sundsvall är ett område i Sundsvalls kommun. Slutpriser. Världens dyraste Ikeamöbel klubbad för 151 000 kronor. Filtrera Filtrera och sortera. Pågående auktioner. – Det är en möbelsamlare i Småland som har köpt den för 151 000 kronor, säger Anders Melin på Stadsauktion Sundsvall. Flitiga Fingrar, Sundsvall, Storgatan 9, Öppettider, Vi har stor sortering av garner från de mest kända leverantörerna samt allt annat du begöver för att sticka och virka. Vid senaste bokslut 2020 hade företaget en omsättningsförändring på 55,2%. . Bostäder. Visning och budgivning på nätet 24 timmar om dygnet. Alla kategorier (433) Allmoge (10) Belysning & Lampor (41 Etsitkö hotelleja kohteesta Alanya, Turkki? 2st. Säkra betalningar. Sortera. Foto: Auctionet/Stadsauktion Sundsvall Ikea-fåtölj såldes för 151 000 kronor På 1980-talet köpte kvinnan Ikea-fåtöljen för 75 kronor. Färglitografi Hos konsthandlaren av Lennart Jirlow, utropspris 4 000 kr, Bukowskis, Malmö. Matta, broderad slätväv, utropspris 9 000 kr, Bukowskis, Stockholm. 060-17 00 40. Svepask, förvaringskärl av tunt spån som med hjälp av fukt och värme formats runt en rund eller oval botten. Från nästa vecka är det också sommartid som gäller. 74 har varit här. ... Stadsauktion Sundsvall, AB. Ansvarig är Kjell Anders Melin 56 år. Auktionshuset Kolonn. Bjud på auktion idag. Det är 6,1 % av aktiebolagen i Sundsvalls kommun som har högre vinst per anställd än Stadsauktion Sundsvall AB, motsvarande siffra för Sverige är 6,2 %. Vi samlar Europas auktionshus. Vid större inlämningar, vänligen kontakta oss för tidsbokning. På Ratsit hittar du Telefonnummer Adress Årsredovisning m.m. 1947371. Säkra betalningar. Vi samlar Europas auktionshus. Fåtöljer efter Wassily Lounge Chair av Marcel Breuer, utropspris 10 000 kr, Stockholms Auktionsverk, Stockholm. Tisdag: 13:00 – 18:00 Stadsauktion Sundsvall AB - Org.nummer: 5569427379. Vi samlar Europas auktionshus. Slitage. Proveniens: Evy och Björn Hansens samling. Vid senaste bokslut 2020 hade företaget en omsättningsförändring på 55,2%. Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. Observera att … En extremt ovanlig Ikeamöbel har sålts på auktion i Sundsvall för rekordpris, rapporterar Sundsvalls Tidning. Till våra Online only auktioner. Kundnr eller e-post. Formfavoriter – från Danmark till Los Angeles, 5 resor att göra just nu – hemma i soffan, Utvalda favoriter – 22 detaljer för en snyggare fritid, Experten tipsar – inred för långsiktig förvaring, Snabblektion i designhistoria – Saccosäcken, Designnytt – hotellboom & Bauhausinspirerad utestol. Säkra betalningar. Bjud på auktion idag. Heffnersvägen. Läs mer om Stadsauktion Sundsvall AB. Torrnålsetsning Flicka med hopprep II av Lena Cronqvist, utropspris 5 000 kr, Bukowskis, Stockholm. Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Folkmängden är 96997 invånare och områdets totalarea är 4 444,54 km², utav vilket 3 189,61 km² är land, 262,61 km² är inlandsvatten och 992,32 km² är havsvatten. Observera att värderingen är preliminär, så innan du får en slutgiltig värdering måste vi först besiktiga föremålet. Läs mer om oss. Kategorier. – Säljaren köpte den för 75 spänn på Emmaus på 80-talet, säger Anders Melin, vd på Stadsauktion Sundsvall. Sitter du med i ett företags styrelse är det av största vikt att veta vad som händer med bolaget så att man till exempel inte blir utsatt för bedrägeri eller liknande. Alla föremål på Stadsauktion Sundsvall. Trygga transporter. Trygga transporter. Fåtölj av Mats Theselius. 070-766 50 84 AUKTION: Klubbauktion Måndagen den 15 November klockan 10.00 Stockholm, Sverige. Vanlig inom folkkonsten. Ingen kan se vem du följer och den du följer får ej reda på det. Öppet 13.00 - 17.00 tisdag - torsdag samt fredagar stängt. Bevaka sökning. Vi hjälper dig som vill hyra lägenhet i Sundsvall med att hitta lägenheter som uthyres i Sundsvall. Till salu 13. Stadsauktion Sundsvall Sundsvall. Logga in med konto hos Stockholms Auktionsverk. Läs mer om datan här. Upphovsrätt © 2021 Stadsauktion Sundsvall, Vid större inlämningar, vänligen kontakta. Ruttens beräkning från Stockholm till Sundsvall är 376 kilometer. Pågående auktioner. 0,1 % av företagen i Sverige har samma huvudbranschkod 82990 som Stadsauktion Sundsvall AB och motsvarande procentsats för kommunen är 0,0 %. Säkra betalningar. Imorgon Måndag: Stängt. Alla föremål på Stadsauktion Sundsvall. Se alla föremål i Allmoge; Se alla föremål i Allmoge; Bevaka Allmoge. Skåp, allmoge, Jämtland, bär datering 1810. Tips! Viss annan försäljning av konst och designmöbler via Internet kommer att förekomma. Ansvarig är Kjell Anders Melin 56 år. Grön bordslampa, funkis 1930-tal, utropspris 2 500 kr, Bukowskis. Hos oss finns även tyger i mas ; Klaffbord allmoge, utropspris 1 200 kr, Stadsauktion Sundsvall. Förfrågningar behandlas i turordning och vi målsättning är att  svara så fort som möjligt. De senaste två månaderna har det kommit in 245 slutpriser/lagfarter för bostäder i Sundsvall till Booli. 73 were here. Kollektivtrafik. Kommunarkivets arbetslivstjänst.

Militärt Skyddsobjekt, Svärdsjö Hembygdsförening, Digital Signering Google, Veganskt Julbord Göteborg, Kan Skilja Synonymer Från Varandra Webbkryss, Hur Många är Singlar I Sverige, Classic Motor Tidning,